Site icon Bituk Media

Невідомі твори та віртуальна галерея: запрацювала виставка “Марія Примаченко. Невідоме”

Фото - Національний музей декоративного мистецтва України

Виставку “Марія Примаченко. Невідоме” відкрили в Національному музеї декоративного мистецтва України у Києві. Йдеться про шість десятків робіт з раннього періоду Примаченко, які раніше не презентували. Деякі картини можна розглянути через окуляри доповненої реальності.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею, розповідає “ШоТам”.

Ці картини художниця створювала протягом 1935-1938 років під час навчання у Школі народних майстрів народного мистецтва та роботи в майстернях при Київському музеї українського мистецтва.

Інші 72 картини з двох альбомів художниці, які вона створювала у 1940-х, можна розглянути через окуляри доповненої реальності. Також відвідувачі музею можуть віртуально торкатися і переміщувати керамічні твори мисткині.

Фото – Національний музей декоративного мистецтва України

Науковиця музею і дослідниця творчості видатної художниці Олена Шестакова розповіла, що вибрані твори з унікальної колекції музею, були створені Марією Примаченко протягом 1935-1938 років під час навчання у Школі народних майстрів народного мистецтва та роботи в Експериментальних майстернях при Київському музеї українського мистецтва. Виконуючи “цикли” малюнків у техніці акварелі, а згодом і гуаші, Марія Примаченко, залежно від навчальних завдань, об’єднувала їх форматом аркуша, побудовою композиції та певними колористичними рішеннями.

Генеральна директорка музею Людмила Строкова підкреслила, що здійснення цього довгоочікуваного проєкту стало можливим завдяки оцифруванню експонатів. Команда співробітників працювала над цим протягом пів року на обладнанні, подарованому музею ALIPH Foundation за сприяння Французький інститут в Україні / Institut français d’Ukraine. Реалізувати задум допомогли фахівці eMuseum та Imersum, з якими музей співпрацює вже не перший рік.

Під час відкриття подію відвідала правнучка художниці Анастасія Примаченко. Вона подякувала за збереження творчої спадщини мисткині та додала, що виставка і віртуальна галерея відкриватимуть більшій кількості людей “невідому Марію”.

Виставка у музеї триватиме до 28 лютого 2025 року.

Як розповідало BitukMedia, до 12 січня в Національному заповіднику “Софія Київська” триває виставка “Дві Марії”. Вона присвячена творчості відомих українських художниць наївного мистецтва – Марії Примаченко та Марії Галушко.