Аукціонний дім Ketterer у Мюнхені (Німеччина) виставив на продаж біле полотно без малюнка. Картина оцінена в 1-1,5 млн євро. А все тому, що її автор – американський живописець-мінімаліст Роберт Райман.
Про це повідомляється на сайті компанії.
Виставлене на торги полотно називається General 52. Роберт Райман написав її 1970 року білою емаллю на розтягнутій бавовні. Розмір картини – 132,1 на 132,1 см (або 52 на 52 дюйми).
Райман створив кілька серій картин, використовуючи той самий колір на одній і тій самій поверхні. Першою була колекція робіт, написаних білою емаллю на гофрованому картоні. Художник використовував таку фарбу з 1967 року – наносив її пензлями різних розмірів.
Торги відбудуться вже 6 грудня. У Ketterer високу вартість картини пояснили тим, що Роберт Райман є важливим представником аналітичного живопису. Так звані “білі картини” можна побачити у музеях у всьому світі. Повністю білу абстрактну роботу Роберта Раймана “Міст” було продано на аукціоні у 2015 році за 20,6 млн доларів.
Роберт Райман (1930—2019) — американський художник, якого ототожнювали з напрямками монохромного живопису, мінімалізму та концептуального мистецтва. Він був найбільш відомий своїми абстрактними картинами білим по білому. Митець жив і працював у Нью-Йорку.
Сам Райман волів, аби його називали “реалістом”, оскільки, мовляв, його не цікавить створення ілюзій, він лише демонструє якості матеріалів, що використовує. За свою кар’єру митець перепробував безліч матеріалів та технік: писав олією, акрилом, казеїном, емаллю, пастеллю, гуашшю на полотні, сталі, плексигласі, алюмінії, папері, гофрокартоні, вінілі, шпалерах тощо.
З 1975 року особливим елементом його творів стали кріплення, дизайн яких Райман розробляв сам і навмисне залишав їх видимими, підкреслюючи, що його роботи настільки ж реальні, наскільки реальні стіни, на яких вони висять.
Як розповідало BitukMedia, майже “Український прапор” Ротко приніс росіянину збиток в $14 млн.