Українська компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Цей БПЛА має надзвичайно стабільний звʼязок і призначений для оперативної дальньої розвідки, коригування артилерійського вогню та виявлення цілей.
Про це розповідає “ШоТам” з посиланням на Міністерство цифрової трансформації.
Випробування безпілотника проводилися за допомогою кластера оборонних технологій Brave1.
Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.
Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Перші тестові польоти відбулися в серпні на Харківському напрямку. Розробники долучилися до одного з підрозділів аеророзвідки та випробували безпілотник разом із військовими. Аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.
“Ми були вражені тим, наскільки ефективно показує себе борт. Наскільки стабільно він працює. І самі військові, з якими ми працювали, були дуже задоволені тим, наскільки був стабільний зв’язок і наскільки адекватно передавалося real-time відео без фризів, без затримок”, — зазначив виробник.
Крім того, компанія Buntar Aerospace інтегрувала у дрон власне програмне забезпечення, яка автоматизовує роботу зовнішнього екіпажу та підвищує його ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 км, а його опанування досвідченими операторами займає лише три доби.
Один з творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.
Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії безпілотника під назвою Buntar-3 розробники планують збільшити час перебування у повітрі до трьох годин.
Як розповідало BitukMedia, українці розробили нову технологію, завдяки якій протез може керувати дроном.