Site icon Bituk Media

Стара монета зі старої шафи пішла з молотка за $2,5 млн (ВІДЕО)

Масачусетський срібний трипенсовик розміром з п'ятицентовик. "NE" на монеті означає, що вона була викарбувана у Новій Англії, а "III" - то її номінал у три пенси. Фото - Stack's Bowers Galleries

Так званий “новоанглійський” або “масачусетський” трипенсовик був проданий з нумізматичного аукціону за рекордні 2,5 млн доларів. Ціну, яка у понад тричі перевищила попередню оцінку, було заплачено за дрібну срібну монету, викарбувана в Бостоні в середині 17 століття. Просто дрібничка на сто років старша за Американську революцію.

Про це розповідає popsci.com

Попередня рекордна ціна, за яку було продано з торгів американську монету, викарбувану до Війни за незалежність США, становила $646 250.

Продана за рекордну на сьогодні суму монета номіналом три пенси була викарбувана за кілька тижнів до відкриття першого монетного двору в англійських колоніях — Бостонський монетний двір офіційно розпочав роботу 27 травня 1652 року.

Всі типи монет, які там карбувалися з 1652 до 1682 року, вважаються дуже рідкісними, але новоанглійський трипенсовик 1652 року — рідкісна рідкість. Досі було відомо лише про одну подібну монету. Артефакт от вже 120 років зберігається в колекції Массачусетського історичного товариства.

Теперішня монетка вперше перейшла до приватної колекції людини, чиє ім’я не оприлюднюють. За даними аукціоністів, цей трипенсовик випадково знайшли у старій шафі в одному з будинків в Амстердамі приблизно 2016 року.

Вважається, що монета має стосунок до родини Квінсі з Бостона. Членом цієї політичної династії Нової Англії була Ебігейл Адамс. Її чоловік Джон був послом у Нідерландах у 1770-х і 1780-х роках і, зрештою, став другим президентом Сполучених Штатів. Прадід Ебігейл був зведеним братом Джона Халла, одного із засновників Бостонського монетного двору. Широке тестування, проведене Професійною службою класифікації монет (PCGS), показало, що виставлений на тигри трипенсовик оригінальний.

Як розповідало BitukMediа, вкрай рідкісну і таку, що ніколи не була в обігу, українську монету номіналом дві копійки 1992 року продали з аукціону за 105 001 гривню. Попереднього разу схожий раритет виручив майже 30 тис. гривень.