До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам’ятну монету, а “Укрпошта” урочисто погасила марку “Нове сторіччя Українського радіо”.
Про це розповідає Суспільне.
На аверсі помістили малий Державний Герб України, навколо якого багаторазово повторюється фраза “Говорить Київ”.
“Цей елемент також відображає стилізований фрагмент лінії зіткнення й поширення радіохвиль над окупованими територіями, що символізує важливість Українського Радіо у відстоюванні національної самобутності та протидії ворожій пропаганді”, — написали в НБУ.
“Сенс у тому, що саме Київ, і його історична та сучасна роль як центру викарбувана на цій монеті. Цей елемент (йдеться про радіохвилі на аверсі, – ред.) символізує і лінію зіткнення на фронті”, – сказав заступник голови НБУ Олексій Шабан, презентуючи пам’ятну монету до 100-річчя Українського радіо.
На реверсі монети стилізували поширення радіохвиль, які виходять з крапки над літерою “і” у слові “радіо”. Літеру зобразили у вигляді щогли, котра символізує власне Українське радіо. Під композицією автори розмістили напис УКРАЇНСЬКЕ РАДІО 1924, адже саме в цей рік воно почало своє мовлення.
Художниками монети виступили Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук. Скульптором став Анатолій Дем’яненко.
Нову монету ввели в обіг 15 листопада 2024 року, вона має номінал 5 гривень. Її створили з нейзильберу, категорія якості карбування “спеціальний анциркулейтед”. Загалом випустили 50 тисяч таких монет. Придбати її можна на сайті НБУ.
Своєю чергою очільник “Укрпошти” Ігор Смілянський під час урочистого погашення марки “Нове сторіччя Українського радіо” акцентував на важливості мовлення Українського радіо по всій території України, особливо у прифронтових регіонах.


Дизайн випуску “Нове сторіччя Українського радіо” розробив Володимир Таран. У кожному випуску містяться чотири марки. Загалом «Укрпошта» виготовила 280 000 марок.
Як розповідало BitukMedia, “Укрпошта” 30 жовтня випустила нову серію марок, присвячених комахам України. Ця марка продовжує унікальну серію 2018 року, що зібрала найбільшу кількість престижних філателістичних нагород.
.