Два українських села – Урич (Львівщина) та Ворохта (Івано-Франківщина) стали частиною престижної світової мережі “Найкращі туристичні села” 2024 року Всесвітньої туристичної організації ООН Туризм. Наразі до мережі The Best Tourism Villages входить 254 селища з усього світу.
Про це повідомили у Львівській обласній раді.
Нагородження переможців відбулося на 122-ї сесії Виконавчої ради ООН Туризм у Картахені (Колумбія).
Вперше Державне агентство розвитку туризму України подало п’ять сіл на цей конкурс у травні 2024 року. Урич і Ворохту обрали серед 260 учасників з понад 60 країн.
“Перші ластівки, які демонструють світові туристичний потенціал України. Перед нашими переможцями це відкриває позитивні перспективи. Крім того, що вони увійшли до найбільшої туристичної мережі світу, вони ще й отримають менторство від UN Tourism та потенційну фінансову підтримку іноземних донорів. І, безумовно, привернуть увагу до своїх культурних, природних та гастрономічних багатств мандрівників зі всього світу”, – повідомила голова Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ) Мар’яна Олеськів.
Українські номінанти отримають свої відзнаки на ІІІ Національному туристичному саміті.
Село Урич відоме наскельною фортецею-градом “Тустань”, що у Середньовіччі виконувала оборонну та митну функції. За легендою, назва “Тустань” походить від словосполучення “тут стань”. Фортеця Тустань була волосним центром, а також митним пунктом на важливому соляному шляху, що вів з Дрогобича на Закарпаття та до Західної Європи.
“Урич – в переліку найкращих туристичних сіл світу! Ми довели, що спадщина – потужний ресурс для сталого розвитку! Вітаємо Львівщину, вітаємо Карпати! Тустань та Урич – на міжнародній туристичній арені! Слава Україні!”, – зазначили в комунальному закладі Львівської обласної ради “Державний історико-культурний заповідник “Тустань”.
Розташована між трьома гірськими хребтами Ворохта є колишнім гірськолижним курортом. 850 м над рівнем моря і лежить у верхів’ї річки Прут, на території Карпатського природного національного парку. За легендою назва “Ворохта” походить від прізвища солдата-дезертира, який оселився тут у XVII ст. Знайдені археологами кремінні знаряддя праці свідчать про те, що територію було заселено і раніше.Неподалік Ворохта знаходиться база “Заросляк”, звідки розпочинається сходження на Говерлу – найвищу вершину України.
Як розповідало BitukMedia, учениця 11 класу київського політехнічного ліцею Олександра Коротова розробила мобільний застосунок Fluxify. Він призначений безоплатно допомогти туристам і стати помічником гідам.