Site icon Bituk Media

Вчені розкривають таємниці мумії, яка зберігала їх три тисячі років (ВІДЕО)

Фото - The Field Museum / Morgan Clark / Popular Science

Довгі роки вчені не могли зрозуміти, як було поховано знамениту єгипетську мумію Шене-аа — у саркофазі не знаходили жодних отворів. Нові рентгенівські технології допомогли розгадати таємницю артефакту.

Про це пише Daily Mail.

Мумія знатної єгиптянки була частиною експозиції Філдівського музею природної історії в Чикаго, але весь цей час вчені хотіли дізнатися, хто ця жінка. Шене-аа була забальзамована три тисячі років тому. На саркофазі не вдалось виявити жодних видимих ​​отворів, тому вчені не могли отримати доступу до останків.

І тільки зараз вони змогли заглянути під численні покриви, не знімаючи їх. На допомогу прийшла комп’ютерна томографія.

Нещодавно дослідники вивчили труну за допомогою 3D-сканування та з’ясували, як саме поховали жінку. Замість картонної оболонки, зазвичай створюваної стародавніми єгиптянами навколо небіжчика, труна була спочатку виготовлена, а потім розм’якшена, щоб вона була гнучкою і могла бути сформована навколо Шене-аа. Тіло помістили у саркофаг, а потім зашнурували задню стінку та закріпили дерев’яну панель біля ніг.

Після дослідження труни вчені довідалися, що жінці було близько 30–40 років. Шене-аа була загорнута в шари дорогого льону, що говорить про її високий соціальний статус. На її зубній емалі виявили піщинки – вона жила поблизу пустелі і, попри багатство, харчувалася грубою їжею, яку розрізали кам’яними ножами.

Мобільний КТ-сканер використовувався для 26 мумій з Музею Філда. Фото – The Field Museum / Morgan Clark

Окрім леді Шене-аа, процедуру пройшли всі 26 єгипетських мумій з колекції Музею природної історії ім. Філда. Мобільний томограф розмістили на парковці музею. Кожну мумію обережно перевозили спеціально сконструйованою каталкою. За чотири дні було тисячі рентгенівських знімків, а з їхньою допомогою відтворено тривимірні зображення скелетів та артефактів, схованих всередині.

Якщо раніше досліджень мумій їх доводилося розкривати, то тепер можна вивчати дбайливо, зберігаючи ще тисячі років. Обробку та аналіз 3D-зображень тільки розпочали, весь процес може тривати три роки, кажуть у музеї.

“Сканування дійсно дозволило нам краще зрозуміти, хто були ці люди, адже вони жили звичайним життям, у них були імена… І ми сподіваємося уникнути страшних історій і стереотипів, пов’язаних з муміями, і показати їхню людську подобу”, – каже Стейсі Дрейк , керівник відділу людських останків Філдовського музею.

Як розповідало раніше BitukMedia, вчені відновили обличчя знаменитої Позолоченої пані зі Стародавнього Єгипту.