Site icon Bituk Media

Українці розробили нову технологію, завдяки якій протез може керувати дроном

Фото - скрін Facebook

Учасник Brave1, українська компанія Esper Bionics, яка створює біопротези, презентувала революційну систему управління протезами MARS. Остання використовує спеціальні сенсори та штучний інтелект для розпізнавання рухів м’язів. Завдяки цій технології протез може розуміти наміри користувача і робить керування протезом природним і точним.

Про це повідомляє Михайло Федоров. 

“Ця технологія відкриває нові можливості для управління навіть іншими пристроями, як-от дронами”, — зазначає Михайло Федоров, голова Мінцифри.

Управління дроном із біопротезом MARS відбувається через зміну положення протеза та напруження м’язів, подібно до керування комп’ютерною мишею. Повноцінний запуск протезу MARS на ринок планується у 2025 році. Тимчасом в Esper Bionics вже тестують прототип.

“Той випадок, коли між магією і технологіями важко помітити різницю”, – написав очільник Мінцифри.

Нагадаємо, стартап Esper Bionics, який розробляє протези для кінцівок, засвітився на обкладинці журналу Time. Видання віднесло його до списку 200 найкращих винаходів за 2022 рік. 

Як розповідало BitukMedia, на полігоні оборонного кластера Brave1 протестували найочікуваніші технології для фронту. Йдеться про рій дронів, керовані боєприпаси та військову версію робособаки. Ці перспективні технології “можуть значно посилити обороноздатність українських військових”.