Четвер, 21 Листопада, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Рій дронів і військова робособака: в Україні презентували передові технології (ВІДЕО)

Важливо

Найочікуваніші технології для фронту протестували на полігоні оборонного кластера Brave1. Йдеться про рій дронів, керовані боєприпаси та військову версію робособаки. Ці перспективні технології “можуть значно посилити обороноздатність українських військових”.

Про це повідомили віце-прем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін.

Технології розроблені 17-ма українськими оборонними компаніями. 7 з них презентували свої напрацювання технології рою дронів, 10 – керованих боєприпасів.

За словами Михайла Федорова, випробувані технологій можуть значно посилити обороноздатність українських військових, задовольняючи зростаючі технологічні потреби на фронті. Фронт динамічний, у військових постійно зʼявляються нові технологічні потреби. Деякі з них – критичні, їх треба закривати якнайшвидше, щоб не дати ворогу просунутися вперед. Зараз для бійців особливо актуальні 3 технології, які вже відтестували Brave1 на серії полігонів”. 

Рій дронів дає змогу одному оператору керувати цілою групою БпЛА. Дрони в рою можуть автономно виконувати місії завдяки роботі в групі. Учасники випробувань продемонстрували можливості рою як у межах спільних операцій дронів, так і в завданнях, що потребують взаємодії з іншими роботизованими системами.

Автономне управління “роєм” дозволяє одночасно залучати багато дронів, значно підвищуючи результативність операцій. Система підтримує оптичні системи захоплення цілей, навігаційні програми та розроблена для масштабованості. Технологія “рою дронів” продовжує розвиватись.

Керовані боєприпаси автоматично наводяться на ціль, коригуючи власний політ, а тому уражають ціль з підвищеною точністю. Така система може підвищити ефективність дронів-бомберів під час бойових завдань.

Також протестували технологію, яку вже активно використовують у військових операціях у США та інших державах, — робособаку.

“Ви точно бачили цивільний аналог цього пса, але військова версія робота показує дуже високу ефективність”, — пояснив Федоров. Робособака виконує логістичні та розвідувальні функції за різних погодних умов та ландшафту. Тільки на одній зарядці може долати майже 10 кілометрів.

“Технологія показує класний результат, тому Brave1 уже комунікує з американською компанією, щоб Сили безпеки і оборони почали використовувати робособаку в Україні”, — розповів очільник Мінцифри.

Ці новітні технології не лише підвищують ефективність на полі бою, але й привертають увагу міжнародних експертів до українських інновацій у сфері військових технологій.

Як розповідало раніше BitukMedia, компанія Odd Systems презентувала новий український тепловізор Курбас-256. Він створений з врахуванням побажань українських операторів FPV-дронів. Камери зроблені в Україні й пропонують “кращу якість за менші гроші”.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі