Американські вчені створили електронний пластир BLAST. Його завдання – знищувати небезпечні бактерії на шкірі. Для цього він битиме пацієнта струмом. Новий винахід може стати справжнім проривом у медицині, адже бактерії дедалі частіше чинять опір антибіотикам. Однак пластир ще не перевірили на людях.
Про це пише Livescience.
Як стверджують винахідники з Чиказького університету, за допомогою слабких нешкідливих електричних імпульсів BLAST (Bioelectronic Localized Antimicrobial Stimulation Therapy) зупиняє хвороботворні бактерії.
Під час перших тестувань учені випробували пристрій на шкірі свині, адже за своєю структурою вона найбільше нагадує людську. Експеримент ставили на бактеріях, які зазвичай захищають шкіру людини від шкідливих мікробів. Але при потраплянні всередину організму через медичні катетери чи інші пристрої можуть викликати сильні інфекції.
Виявилося, що під дією електричного струму ці бактерії втрачають здатність створювати захисні шари, які допомагають їм колонізувати поверхні тіла. Для посилення ефекту дослідники додали до пластиру спеціальний гідрогель – він , підтримує потрібний рівень кислотності шкіри.
Кожні 10 хвилин впродовж 18 годин пристрій подавав електричні імпульси тривалістю 10 секунд і силою 1,5 вольта (приблизно як у кардіостимуляторі). Результати вразили навіть самих дослідників: кількість бактерій зменшилася в десять разів порівняно з контрольними зразками.
BLAST мав аналогічний антимікробний ефект при нанесенні на поверхню катетера. Це натякає на те, що теоретично його можна використовувати як додатковий засіб стерилізації перед використанням таких пристроїв.
Далі його планують протестувати на інших видах бактерій і провести випробування за участю живих організмів. А вже далі перейти до клінічних досліджень за участі людей.
Якщо тести продемонструють такі ж результати на шкірі живих тварин і людей, BLAST допоможе запобігти бактеріальним інфекціям без призначення антибіотиків. На думку вчених, за пʼять років пластир може з’явитися в лікарнях.
Як розповідало раніше BitukMedia, налобні камери з підтримкою ШІ запобігтимуть лікарським помилкам. Штучний інтелект навчили відстежувати, які препарати медики вводять пацієнтам під час ін’єкцій.