Site icon Bituk Media

Перемогти смерть: вченим вдалося оживити мозок свині майже через годину після зупинки серця

Фото - ілюстративне, з відкритих джерел

Невже китайські вчені обдурили смерть? Вони стверджують, що змогли відновити активність у мозку свиней вже після зупинки серця і припинення кровообігу. Це відкриття дає надію на те, що лікарі зможуть розширити вікно для успішної реанімації пацієнтів після зупинки серця.

Про це розповідає Science Alert.

Дослідники з Університету імені Сунь Ятсена нещодавно зробили величезне відкриття. Вони відродили мозок свині майже за годину після її смерті. Цим експериментом намагалися знайти потенційні методи відновлення функцій мозку в тих, чиє серце раптово зупинилось.

Після зупинки серця медики мають на реанімацію людини в середньому 5-6 хвилин. Якщо не встигнути, то навіть успішна реанімація з високою ймовірністю нічим добрим не закінчиться: незворотні пошкодження головного мозку перетворять людину на інваліда, не здатного нормально функціонувати.

Китайські вчені провели масштабний експеримент з реанімації 17-ти тибетських міні-свиней, які були вирощені в лабораторії. Причому реанімація найчастіше закінчувалася успішно: мозок не отримував значних ушкоджень, а тварина поверталася до повноцінного життя. Як виявилося, для успіху важлива печінка.

“Хитрість? Включення неушкодженої печінки пацієнта – органу, який організм використовує для очищення крові – до системи життєзабезпечення, яка використовується для відновлення роботи мозку”, – йдеться у статті.

Не уражена ішемією (місцеве недокрів’я, спричинене закупорюванням або звуженням відповідних артерій, – ред.) печінка дозволяє підтримувати життєздатність мозку протягом тривалого часу після зупинки серця.

Під час експерименту дослідники створили систему життєзабезпечення, яка включала неушкоджену печінку, штучне серце та легені для перекачування крові через мозок.

Команда експериментувала з різними затримками, підключаючи мозок до системи, що підтримується печінкою, з інтервалами в 30 хвилин, 50 хвилин, 60 хвилин і 240 хвилин. Найдовший інтервал, який показав найбільшу перспективу, становив 50 хвилин після того, як його позбавили крові: мозок відновив електричну активність і підтримувався в такому стані протягом шести годин, поки експеримент не припинили.

У ході експерименту також було помічено, що системи життєзабезпечення, в яких не було печінки, підтримували активність мозку лише протягом пів години. Результати дослідження показали, що печінка відіграє важливу роль у розвитку ураження головного мозку після зупинки серця. Отримані дані пропонують нові шляхи для дослідження травм головного мозку та можуть покращити показники виживаності та результати відновлення пацієнтів у майбутньому.

Як розповідало раніше BitukMedia, європейські вчені розробили алгоритм штучного інтелекту (ШІ), здатний інтерпретувати “мову” свиней. Мета – створити застосунок, який допомагав би фермерам розуміти емоції тварин в конкретний момент і, як результат, покращувати їхнє самопочуття.