Команда хірургів та гінеколог львівської дитячої лікарні “Охматдит” провели рідкісну операцію новонародженій. У дівчинки виявили величезну кісту яєчника. Дитина потрапила до лікарні на 7-й день життя.
Про це повідомила пресслужба медзакладу.
Ще під час обстеження вагітної матері у плода діагностували рідинний утвір у малому тазу. Після пологів зробили контрольне УЗД, яке показало, що кіста збільшилась до розмірів курячого яйця і має негативні зміни її вмісту.
Після додаткових обстежень медики виявили, що утворення на правому яєчнику сягнуло 10 см і має неоднорідний вміст (ймовірно некроз).
Аби уникнути серйозних ускладнень, було прийнято рішення про термінове хірургічне втручання методом лапароскопії – через кілька маленьких проколів.
Операція пройшла успішно. Лікарям довелося не тільки видалити кісту, а й праві придатки матки, бо через перекрут яєчника почався некроз. На 18-ту добу після втручання дівчинку виписали додому в задовільному стані.
“Після такої операції у батьків виникає питання чи зможе донька у дорослому віці мати дітей. Звичайно, ризики є завжди, але залишились ліві додатки, які при правильній роботі спроможні взяти на себе дану функцію”, – пояснила дитячий хірург-інтерн Соломія Ковч.
“Такі дітки повинні обов’язково спостерігатися у дитячого гінеколога і проходити планові огляди 1 раз на рік. Таким чином нам вдасться тримати ситуацію під контролем. А з початком статевого дозрівання за такою пацієнткою спостереження має бути ще ретельнішим, щоб попередити будь які зміни, що можуть спричинити ризик негативного впливу на єдиний яєчник”, – наголосила гінеколог Центру Наталія Козак.
Медики зазначають, що такі випадки трапляються нечасто – з такою патологією народжується 1 дитина з 1 тис–2,5 тис.
Як розповідало раніше BitukMedia, дитину, яка протягом шести років не могла їсти через обпечений мийним засобом стравохід, прооперували львівські хірурги. Вони замінили пошкоджений орган фрагментом її власної товстої кишки.