Site icon Bituk Media

Cимвол стійкості – херсонські кавуни прирівняли до шампанського та сиру “Камамбер”

Ілюстрація створена з допомогою MidJourney

Кавуни із деокупованих районів Херсонщини отримали географічне значення – Херсонський кавун. Це прирівнює їх до вин із Шампані, сирів із Камамбера, віскі із Шотландії та інших відомих у світі товарів.

Про це повідомляє сайт Міністерства економікм України.

“Херсонськими кавунами” будуть називатися ті, що вирощені на піщаних ґрунтах Таврійського регіону на території Скадовського, Херсонського та Каховського районів Херсонської області.

“Кавун отримав визнання за свою унікальність і став символом стійкості та відданості українських фермерів, які працюють навіть у складних умовах війни”, – йдеться на сайті Мінекономіки.

Як і будь-який товар із географічним значенням, Херсонський кавун має певні якості для визначення його справжньості.

“Херсонський кавун характеризується високим рівнем цукру, щільним мʼякушем. Шкірка кавуна — зелена з блідо-зеленими смужками, мʼякуш — від рожевого до насичено червоного. Такий кавун надзвичайно хрусткий і смачний”, – йдеться на сайті міністерства.

Заявку на реєстрацію географічного зазначення подала громадська спілка “Асоціація виробників херсонського кавуна”. Частина її представників воюють зараз на передовій.

Громади, де вирощують Херсонські кавуни, отримують додаткові податкові надходження. Також у Мінекономіки сподіваються, що такі кавуни стануть більш конкурентними на українському та зовнішньому ринку.

Як повідомляло BitukMedia, Держспоживслужба України повідомила про відкриття китайського ринку для українського меду. Переговори про це велися із 2019-го. Це перший іноземний ринок, відкритий для українських товарів у цьому році.