Site icon Bituk Media

“Умови були ідеальними”: як було зроблено неймовірний знімок олімпійського серфера

Фото - Jérôme Brouillet/AFP/Getty Images

Бразильський спортсмен ніби ходить по небу. Це кадр з Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. Щоправда, зроблено знімок за 16 тис. км від французької столиці – на Таїті, де відбувається змагання серферів. Фото миттєво розлетілося всіма соцмережами і стало буквально культовим.

Про це розповідає The Guardian.

У Тихому океані хвилі для олімпійського серфінгу набагато зручніші, ніж на паризькій Сені. На світлині Жерома Бруйє 30-річний серфер Габріель Медіна з Бразилії виринає з хвиль і немов здіймається над океаном.

Бруйє згадує, що під час 6-хвилинної перерви між зйомками перевіряв повідомлення у смартфоні та побачив, як його щойно зроблений знімок вже активно обговорюють в мережі. Його робота фотографа AFP влаштована так, що знімки з пам’яті камери одразу відправляються редактору, який працює за комп’ютером і може моментально публікувати зображення.

За цей виступ Габріель Медіна отримав 9,9 бала з 10 можливих. Таким чином серфер встановив рекорд, а фотограф зняв, як він цей рекорд відсвяткував. На фотографії Медіна та його дошка ніби ширяють над водою, а спортсмен вказує вказівним пальцем правої руки вгору.

Бруйє зробив знімок, перебуваючи на човні разом з іншими фотографами. Каже, що “умови були ідеальними, хвилі вищі, ніж ми очікували”. Француз зафіксував сюрреалістичне зображення з такою точністю, що спочатку дехто запідозрив його у використанні Photoshop або штучного інтелекту (ШІ).

Із загальним результатом 17,40 з 20 бразилець Габріель Медіна обійшов Каноа Ігараші – і так помстився японцю за поразку на попередніх літніх Іграх в Токіо. Медіна пройшов далі й у чоловічому чвертьфіналі зустрінеться зі співвітчизником Жоао К’янко.

Тепер яким би не став результат Габріеля Медіни (між іншим, він триразовий чемпіон світу з серфінгу) на цих Іграх, змагання за найкращий кадр Олімпіади він вже виграв.

Як розповідало раніше BitukMedia, світлина з фламінго, в якого ніби немає голови, сподобалась і глядачам, і членам журі престижного фотоконкурсу 1839 Awards. Автор Майлз Астрей подав свою роботу під назвою FLAMINGONE в номінації “Найкраща робота, згенерована штучним інтелектом (ШІ)”. Вже за кілька годин після оприлюднення результатів фотографа дискваліфікували — він порушив одну важливу умову. При чому зробив це абсолютно зумисно.