Четвер, 21 Листопада, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Електростимуляція мозку може допомогти при розриві з коханою людиною

Важливо

Дослідження показали, що транскраніальна магнітна стимуляція може зменшити синдром любовної травми (СЛТ). Так фахівці називають депресивний стан, який виникає під час розриву з коханою людиною. Пристрій достатньо носити лише кілька хвилин на день.

Про це пише The Guardian.

Синдром любовної травми може викликати емоційний дистрес, депресію, тривогу, безсоння, перепади настрою, нав’язливі думки, підвищений ризик суїциду, а також почуття невпевненості, безпорадності та провини. Вчені заявляють, що носіння гарнітури за 400 фунтів стерлінгів лише кілька хвилин на день може полегшити страждання розбитого серця.

У дослідженні взяли участь 36 добровольців з СЛТ. Їх розділили на три групи, кожна з яких протягом п’яти днів носила гарнітуру транскраніальної стимуляції постійним легким електричним струмом – її застосовували по 20 хвилин двічі на день.

У першої групи струм був спрямований на дорсолатеральну префронтальну кору (DLPFC), у другої – на вентролатеральну префронтальну кору, у третьої навушники були вимкнені. Обидві області мозку, які стимулювали, беруть участь у регуляції емоцій.

Дослідження показало, що стимуляція струмом значно зменшила симптоми цього синдрому та понизила тривожність. Однак стимуляція DLPFC виявилася ефективнішою, ніж стимуляція VLPFC. “Внаслідок експерименту симптоми СЛТ значно знизилися. Порівняно з контрольною групою, загальний стан учасників покращився”, — зробили висновок дослідники з Університету Занджан в Ірані та Університету Білефельда в Німеччині.

За місяць після припинення лікування добровольці все ще почували себе краще. “Ці перспективні результати вимагають тиражування у більших випробуваннях”, — зазначили автори наукової роботи.

Наразі фахівці тестують аналогічні гарнітури, щоб дізнатися, чи можуть вони допомогти у лікуванні легкої депресії.

Як розповідало раніше BitukMedia, з огляду на те, як багато часу сучасна людина проводить в інтернеті, вченим вдалося виявити нову мову кохання. Це “пеблінг” – відправка веселих відео та мемів своєму партнеру. Термін було вигадано під час спостереження за поведінкою пінгвінів у шлюбний період.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі