Site icon Bituk Media

Американський військовий топ-медик пропонує маркувати соцмережі так, як цигарки

Ілюстрація створена за допомогою Leonardo AI

Генеральний хірург США (головний військовий лікар) Вівек Мурті закликав створити попереджувальні повідомлення для соцмереж на зразок тих, що на цигарках. Каже, платформи викликають у дітей серйозні психічні проблеми, і від цього варто застерігати.

Про це він написав у своїй колонці у New York Times.

Соцмережі та месенджері збільшують можливість розвитку тривожності та депресії, каже голова Офіцерського корпусу охорони здоров’я США Мурті.

Тож після відкриття вікна платформи має з’являтися повідомлення, що “подальше використання програми пов’язане із значною шкодою для психічного здоров’я підлітків”.

Воно буде регулярно нагадувати батькам і дітям, що безпека соцмереж не доведена, каже Мурті.

Цікаво, що про шкоду цигарок на пачках почали писати також із подачі генерального хірурга США. У 1966-му Лютер Террі, який тоді займав цю посаду, опублікував звіт про те, що куріння пов’язане із розвитком раку легень.

Мурті пише, що такі попередження збільшили розуміння людей про шкоду тютюну. А повідомлення у соцмережах привернуть увагу батьків до безпеки їхніх дітей в інтернеті, стверджує він.

Мурті визнає, що немає достатніх наукових даних, але, переконує він, стан психічного здоров’я молоді зараз невідкладний. А при невідкладних станах нема часу на тривалі дослідження.

ВВС пише, що поки немає консенсусу про користь чи шкоду соцмереж. Проте психотерапевтка Джин Лаллі припускає, що таке маркування платформ стало б “значним кроком у просуванні психічного здоров’я”.

Окрім корисного контенту, у соцмережах може бути кібер-булінг та шкідливий для дитячої психіки вміст. А рівень психологічних проблем серед молоді дійсно зростає, каже Лаллі.

Тож такі попередження, як пропонує Мурті, дійсно звернуть увагу на безпеку дітей, вважає лікарка. Ну і зрештою, вони нагадають, що від соцмереж треба робити перерву. Хоча б іноді.

Як розповідало раніше BitukMedia, фотографування їжі – не лише контент для стрічок у соціальних мережах, ця звичка може бути ключем до покращення раціону людей. Австралійські вчені виявили, що регулярне фотографування їжі допомагає якісніше оцінювати енергетичну цінність споживаних страв.