Співробітники Київського еколого-культурного центру виявили біля селища Клавдієве на Київщині луки, на яких ростуть червонокнижні орхідеї. Рослина має назву пальчатокорінник м’ясо-червоний (“курячі слізки”). Тепер там планують створити заказник.
Про це КЕКЦ повідомляє у Facebook.
Екологи розповідають, що унікальну місцину їм показала місцева мешканка – Людмила Дробот. Вона регулярно читає допити сторінки, тож змогла ідентифікувати червонокнижну квітку виду Dactylorhiza incarnata.
Як і інші орхідеї, “курячі слізки” любить вологі луки. Ця рослина страждає від розорювання ґрунтів та забудови.
На луках, які показала Людмила Дробот, росте 50 таких орхідей. Тепер київські екологи планують створити заказник на місці луків та закликають читачів повідомляти про місця, де росте пальчатокорінник на території Київської, Черкаської, Житомирської, Полтавської та Чернігівської областей.
Як повідомляло BitukMedia, золотушник високий (Solidago altissima) назвали “найрозумнішою” рослиною. Вчені з Корнельського університету (США) вважають, що його поведінку можна розглядати як прояв інтелекту, що робить рослину частково розумною. Золотушник буквально змінює свою поведінку залежно від інформації, отриманої з довкілля.