Четвер, 21 Листопада, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Краще пізно, ніж ніколи: до однієї з бібліотек повернули книгу із запізненням у 84 роки

Важливо

Не складно загубитись в гарній книзі, але один читач у Фінляндії, здається, довів це до крайності. Співробітники публічної бібліотеки в Гельсінкі були неабияк здивовані, коли примірник “Вигнанців” Артура Конан Дойла повернули їм через понад вісім десятиліть після закінчення терміну.

Про це повідомляє CNN.

Згідно з бібліотечними записами, книгу, взяту ще напередодні початку Другої світової війни, мали повернути до 26 грудня 1939 року.

У поверненій книзі була картка читача на ім’я одного з бізнесменів фінської столиці. Однак особа, яка принесла роман до бібліотеки, не пояснила свій зв’язок із позичальником.

Максимальний штраф за прострочений термін повернення книги в бібліотеці становить шість євро. Оскільки цього роману не було в системі книгозбірні, яка від 1939 року багаторазово змінювалася, цього разу нікого не покарали.

“Інколи ми отримуємо такі повернення із запізненням на десятки років, і часто це книги, які друзі та родина знаходять, переглядаючи речі померлого родича. Я не знаю, чи так було з цією книгою”, – розповіла бібліотекарка Гейнйі Стренд, яка отримала роман.

Термін для повернення книги пояснює, чому її не принесли до бібліотеки раніше – Радянський союз напав на Фінляндію 30 листопада 1939 року. “Зимова війна почалася лише за місяць до встановленого терміну, тож, ймовірно, повернення (книги, – ред.) не було першим, про що думав позичальник”, – поділилася роздумами про долю книги працівниця гельсінської бібліотеки.

Примірник роману з урахуванням його віку досі має хороший стан. Поки що “Вигнанців” надіслали до головної бібліотеки міста Гельсінкі. Якщо там вирішать повернути роман до книгозбірні, де його зберігали раніше, то він стане доступним для резерву на сайті закладу.

Фото – Siina Tiuraniemi/City of Helsinki

“Наша мета – не охороняти книги. Ми тут, щоб популяризувати читання та забезпечити доступ до книг і знань для всіх. Бібліотечні книги належать усім нам, і пізнє повернення не є великою проблемою”, – зазначила бібліотекарка Сійна Тіураніемі.

Як розповідало раніше BitukMedia, американська Громадська бібліотека у Вустері у штаті Массачусетс дозволила платити штрафи за загублені чи пошкоджені предмети зображеннями котів. 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі