Зірка WR 124 у галактиці Трикутник почала випромінювати новий сигнал, якого не було, коли її вперше помітили в 2018 році. Все вказує на те, що зірка незабаром вибухне і перетвориться на наднову. Астрономи спостерігають за смертю цієї надзвичайно яскравої й гарячої зірки за допомогою телескопа Джеймса Вебба.
Про це пише Space.
Кожна зірка старіє, але астрономи рідко можуть спостерігати за цим процесом у реальному часі. І от тепер, здається, вони отримали місця в першому ряду. Надзвичайно хаотична зірка швидко і невпинно наближається до свого яскравого фіналу.
Нестабільна WR 124, яку вчені віднесли до класу зірок Вольфа-Райє, розташована в сусідній галактиці Трикутник. Нові спостереження показують, що зоря почала випромінювати новий сигнал, якого не було, відколи її вперше помітили в 2018 році в обсерваторії Кека, що на вершині вулкана Мауна-Кеа на Гавайях. Тоді зірка мала три лінії випромінювання. Під час подальших спостережень у 2022 році зірка продемонструвала ще одну лінію випромінювання.
WR 124 наближається до кінця свого 10-мільйонного життєвого циклу і має незабаром вибухнути в наднову, так пояснюють астрономи цей новий сигнал. Між тим, йдеться про зірку маса якої в 25 разів перевищує масу Сонця.
“Дійсно цікаво, що ми змогли побачити фактичну зміну в спектрі обʼєкта лише за чотири роки”, — зазначила учасниця дослідження, аспірантка Університету Тафтса Олівія Гонт.
За даними NASA, зорі Вольфа-Райє мало живуть і тяжко вмирають, тому можливість спостерігати за ними й бачити останні прояви життя такої зорі надзвичайна рідкість.
“Відомо, що в галактиці Чумацький Шлях є лише 200 таких зірок, як WR 124. Астрономи підозрюють, що там може бути ще 1000 або 2000, але їх закривають густі скупчення пилу”, — зазначає видання.
Як розповідало раніше BitukMedia, неймовірний інфрачервоний знімок сьомої планети Сонячної системи зробив телескоп Джеймса Вебба. Це крихітне на перший погляд зображення може багато розповісти про Уран.