Site icon Bituk Media

Причиною спалаху над Київщиною став 300-кілограмовий болід: де шукати докази

Траєкторія української вогняної кулі 19 квітня 2023 року. Зображення - Jiří Borovička and Pavel Spurný

Причиною спалаху над Києвом ввечері 19 квітня став політ боліда вагою до 300 кг. Подробиці навела Міжнародна метеорна організація (IMO) на своєму сайті.

Дослідники вивчили записи з відеокамер в Україні, Угорщині та Словаччині, які зафіксували політ космічного об’єкта. Їм вдалося визначити 132 км траєкторії польоту з похибкою у кількасот метрів.

Вперше болід помітили на висоті 98 км над Великою Димеркою на Київщині, а над Києвом він пройшов на 80 км і продовжив рух на південний захід зі швидкістю 29 км/с.

Фото з відкритих джерел

Метеороїд мав початкову вагу 200-300 кг, зазначили в ІМО. На висоті 38 км він розпався на безліч дрібних фрагментів менше 1 кг. Після цього було ще декілька спалахів. Востаннє болід помітили на висоті 28 км, коли його швидкість була близько 10 км/с.

Через велику початкову швидкість тільки маленькі метеорити могли впасти на землю. На думку науковців, їх можна знайти десь між містами Попільня, Романівка, Строків і Паволоч на Житомирщині, – повідомляє “Суспільне”.

Нагадаємо, жителі Києва та області ввечері 19 квітня спостерігали у небі яскравий спалах. Після цього було оголошено сигнал повітряної тривоги. Спершу у КМВА заявили, що це було падіння космічного супутника NASA, але у Повітряних Силах цю інформацію не підтвердили. Попередньо спалахи на Києвом пов’язали з падінням супутника чи метеорита.

Роб Маргетта з офісу зв’язку NASA повідомив журналістам, що спалах у небі над Києвом близько 22:00 19 квітня не пов’язаний з падінням супутника американського космічного агентства NASA, який у той момент перебував на орбіті.

Як розповідало раніше BitukMedia, 13 лютого над Ла-Маншем вибухнув метеорит діаметром близько 1 м. Це сьомий випадок у світі, коли науковці змогли передбачити входження космічного тіла в атмосферу Землі.