Сьогодні, 19 грудня, відзначається День Святого Миколая – одне з найважливіших церковних свят.
Микола Чудотворець прославився, як захисник знедолених, хворих і нужденних. Здавна Миколі молилися землероби, скотарі і рибалки, останніх, до речі, він захищав від небезпек на воді, повідомляє BitukMedia.
Щорічно в Україні День Святого Миколая відзначається 19 грудня – зимовий, а весняний – 22 травня. Взимку цього свята особливо чекають діти, так як, згідно з традицією, святий залишає у них під подушкою солодощі та подарунки.
Микола Чудотворець, Микола Угодник або Святитель Миколай – так його називають православні віруючі. Згідно з древніми писаннями, чоловік жив в III-IV століттях і прославився багатьма чудесами. Одна з легенд свідчить, що одного разу Микола Чудотворець врятував від страти безвинно засуджених людей, зупинивши ката з мечем. А також вберіг жителів міста Міри від голоду, приснившись одному з італійських купців, давши йому грошей і попросивши його приїхати до людей із зерном.
На честь Миколи Угодника було побудовано безліч храмів і монастирів, святого шанують представники християнства в багатьох країнах, а в Україні в пам’ять про Чудотворця назвали місто.
Які є традиції на День Миколая
Православні знають, що один з найбільш шанованих святих протегує всім мандрівникам, морякам, а також жебракам, хворим і, звичайно, дітям. Тобто, тим, хто потребує його допомоги. Головна традиція свята – подарунки та цукерки, які святий вночі кладе під подушку малюкам.
Історія її вельми цікава: в сусідньому будинку від Миколи жив бідний вдівець, дочка якого закохалася в хлопця з багатої сім’ї. Але батьки нареченого не хотіли брати в сім’ю безприданницю. Тоді Микола під покровом ночі кинув у вікно дівчини згорток з монетами, таким чином забезпечивши їй придане і не дозволивши розлучити закоханих. З того моменту Микола відчув, що допомога – його покликання і почав підкидати в будинки нужденних іграшки, одяг або гроші.
Часто саме в День Святого Миколая в багатьох містах ставлять святкові ялинки на площах, влаштовують передноворічні гуляння, ярмарки та концерти. Благодійні організації вітають дітей-сиріт з цим світлим святом.