Site icon Bituk Media

Для безпеки від пожеж в Україні запустили спецсупутникову систему

вогонь, пожежа, рятувальники, ліси, супутник

facebook.com/volodymyrtaftay

В Україні почала роботу супутникова система раннього виявлення пожеж.

Про це повідомив голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.

“У квітні 2020 року на кордоні України та Білорусі почалася серйозна пожежа. Вогонь поширювався із величезною швидкістю, димом був затягнутий навіть Київ… Пізніше, аналізуючи супутникові фотографії в динаміці ми побачили, що первинних місць загоряння було близько 10. Вони розташовувалися в чітко розрахованих місцях на рівній відстані один від одного…”, – розповів він, пояснивши, важливість супутникових установок.

Так, виходячи з супутникових даних фахівці зробили висновок про те, що причиною пожеж був не просто недопалок або кинуте багаття, де смажили шашлики.

facebook.com/volodymyrtaftay

Ймовірно, це була не випадковість. Припускають, що ліс підпалили у кількох місцях, організовано. Тобто пожежу влаштували навмисне, аби створити в Україні надзвичайну ситуацію. Загалом у 2020 році в Україні трапилося 3,5 тисяч лісових пожеж на площі понад 100 тисяч га. На гасіння було витрачено сотні мільйонів, збитки перевищили 12 мільярдів гривень.

Тож, Державне космічне агентство України ввело в експлуатацію супутникову систему раннього виявлення лісових пожеж.

Як це працює?

В інших країнах світу це завдання виконають у середньому за 3-5 годин. Точність даних – 90%. Це дуже високий показник. Система працює цілодобово. До системи вже увімкнено 14 областей (переважно південні, північні та західні). Решту регіонів під’єднають на початку 2022 року.