Site icon Bituk Media

Уряд запустив платформу для тих, хто страждає від домашнього насилля

konkurent.ua

Уряд запустив сайт державної «гарячої лінії» 15-47, на якому онлайн можна сповістити про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Про це повідомила пресслужба Офісу віцепремʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Там зазначили, що завдяки роботі сайту постраждалі від домашнього насильства зможуть в режимі онлайн подати анонімну скаргу про правопорушення, коротко сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів, а також відстежити чинний статус і хід розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.

Крім того, на сайті можна отримати ключову інформацію про проблему домашнього насильства, зокрема щодо алгоритму протидії. Також доступна інтерактивна карта, що дозволяє отримати інформацію про кількість звернень, якi були передані до органів виконавчої влади та кількості наданих консультацій жертвам домашнього насильства.

Зазначимо, урядова «гаряча лінія» 15-47 працює цілодобово. Вона опрацьовує та реєструє звернення щодо торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству щодо дітей або про загрозу вчинення такого насильства.

На «гарячій лінії» надаються безкоштовні конфіденційні інформаційні, психологічні та юридичні консультації.

Куди ще можна звернутися у випадку домашнього насильства?

На сайті «Розірви коло» ви знайдете інформацію, як розпізнати насильство та захистити себе.

Станом на 1 січня 2021 року у 18 областях та у Києві діяли 33 притулки для постраждалих від домашнього насильства.

В Україні діють 304 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також 10 денних центрів для перебування постраждалих від насильства.