Локдаун у Києві може тривати близько місяця. Проте у разі покращення ситуації з коронавірусом, обмеження можуть зняти й раніше.
Про це повідомив міський голова Віталій Кличко.
“Зараз масово люди йдуть вакцинуватися, тому що розуміють, що ніхто не хоче бути в локдауні, вони хочуть жити звичайним життям. Ми розглядаємо можливість продовжити термін роботи центрів вакцинації, але ситуація складна, тому що лікарі вже працюють на межі людських можливостей”, — зауважив він.
Тож, локдаун у Києві триватиме з огляду на кількість хворих і завантаженості лікарень. За прогнозами фахівців, які цитує Кличко, на сьогодні тенденції з покращення ситуації з COVID-19 немає, а піку епідемії в столиці ще не досягнуто.
Зокрема, за словами Кличка, в Києві реанімації заповнені майже на 100%, а для лікування хворих на COVID-19 не вистачає медперсоналу. Він закликав жителів столиці вакцинуватися й зазначив, що майже 2,3 мільйона киян щепилися принаймні однією дозою.
З 24 лютого (і принаймні до 31 грудня) в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.
«Жовту» зону з новими карантинними обмеженнями та бонусами для вакцинованих з 23 вересня запровадили по всій Україні.
«Червоний» рівень, який передбачає найжорсткіші обмеження, уже запровадили у:
- Херсонській,
- Сумській,
- Запорізькій,
- Одеській,
- Донецькій,
- Дніпропетровській,
- Рівненській,
- Миколаївській,
- Житомирській,
- Івано-Франківській,
- Київській,
- Луганській,
- Львівській,
- Хмельницькій,
- Чернігівській областях.
З 1 листопада у «червону» зону увійшов Київ.
А ще з 21 жовтня запрацювали нові правила міжрегіональних перевезень — і від водіїв, і від пасажирів вимагають документ про вакцинацію або тест на коронавірус.