П’ятниця, 22 Листопада, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Ілон Маск анонсував про готовність продати акції Tesla: кому та навіщо він це планує?

Важливо

Американський бізнесмен Ілон Маск заявив про готовність продати всі акції Tesla вартістю близько 6 мільярдів доларів і передати ці кошти Всесвітній продовольчій програмі ООН.

Свою заяву він опублікував у Твіттер.

Так бізнесмен відреагував на слова очільника Всесвітньої продовольчої програми ООН Девіда Бізлі. Той в інтерв’ю CNN 26 жовтня заявив, що мільярдерам — зокрема Ілону Маску та Джефу Безосу — слід підтримати дії організації «на одноразовій основі».

“6 мільярдів доларів на допомогу 42 мільйонам людей, які в буквальному сенсі слова помруть, якщо ми їм не допоможемо. Усе просто”, — сказав тоді Бізлі. Він пізніше уточнив, що йдеться про 2% статків Маска, які, за оцінкою Forbes, перевищують 300 мільярдів доларів.

Маск ще у вересні 2021 року став третьою людиною світу, чиї статки перевищили 200 мільярдів доларів (після Безоса та президента Louis Vitton Бернара Арно). Відтоді він залишався першим у рейтингу мільярдерів. А у жовтні бізнесмен став найбагатшою людиною за всю історію рейтингів Forbes на тлі укладання угоди про виробництво 100 тисяч електрокарів Tesla.

На тлі рекордного зростання своїх статків Маск критикує законодавчі ініціативи, спрямовані на збільшення оподаткування багатих. 25 жовтня він висловився проти пропозиції Демократичної партії обкладати щорічним податком бізнесменів, які три роки поспіль заробляють 100 мільйонів доларів і більше або мають понад 1 мільярд доларів статків.

На пропозицію Бізлі Маск відреагував словами про те, що готовий «негайно розпродати акції Tesla» й пожертвувати кошти, але якщо «Всесвітня продовольча програма зможе описати в цьому Twitter-треді, як саме 6 мільярдів доларів розв’яжуть проблему з голодом у світі».

Також, за словами мільярдера, у разі пожертвування цих коштів інформацію про їхні витрати потрібно зробити загальнодоступною.

У відповідь Бізлі сказав, що йшлося не про подолання голоду у світі, а про «запобігання геополітичній нестабільності й масовій міграції та порятунок 42 мільйонів людей, які перебувають на межі крайнього голоду». Очільник Всесвітньої продовольчої програми ООН запропонував Маску обговорити це питання окремо.

За даними Всесвітньої продовольчої програми, наразі у світі на межі голоду перебуває 41 мільйон людей, водночас у 2019 році таких було 27 мільйонів. Лише у чотирьох країнах світу — на Мадагаскарі, в Ефіопії, Південному Судані та Ємені — від голоду вже потерпають 584 тисячі людей.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі