У кратері Махтеш Рамон, розташованому в пустелі Недев в Ізраїлі, створили симулятор космічної бази на Марсі для здійснення наукових експериментів. Кратер є одним із небагатьох місць на Землі, яке за умовами подібне до Червоної планети.
Про це повідомили в Haaretz.
“У проєкті симулятора марсіанської бази залучені понад 200 науковців із 25 країн”, – ідеться у повідомленні.
Його ініціював Австрійський космічний форум — неурядова організація, яка займається організацією космічних досліджень, — і підтримали космічні агентства Ізраїлю та Європи.
Махтеш Рамон — одне з небагатьох місць на Землі, яке за умовами (серед них — склад ґрунту, віддаленість, екстремальні погодні умови) наближене до Марса. У 2018 році тут уже здійснювали дослідження в «марсіанських» умовах протягом чотирьох днів.
Протягом трьох тижнів на базі житимуть шестеро астронавтів із Австрії, Ізраїлю, Іспанії Нідерландів, Німеччини та Португалії. Вони перебуватимуть у повній ізоляції від зовнішнього світу й повинні здійснити низку експериментів.
Серед них — оцінка впливу умов довкілля Марса й харчування на продукти життєдіяльності астронавтів та відстеження їхньої тривожності й депресії. Також астронавти перевірять, наскільки потужне обладнання дозволить забезпечити зв’язок між Землею та Марсом.
Для астронавтів-учасників проєкту із симуляції життя на Марсі протягом 10 років розробляли спеціальні скафандри. Вони важать 50 кілограмів, а щоб їх вдягти, знадобиться три години. Скафандри обладнані датчиками для відстеження стану здоров’я астронавтів і дозволяють їсти, пити й ходити в туалет, не знімаючи обладнання.
Симулятор марсіанської бази розроблений так, що він повністю позбавлений можливостей зв’язку із зовнішнім світом і здатен генерувати стільки електроенергії на день, скільки споживає середньостатистичне домогосподарство.
У майбутньому ініціатори симулятора «марсіанської бази» планують подовжити експеримент приблизно до року, щоб урахувати час, протягом якого астронавти летітимуть до Червоної планети, — близько 200 днів.