Європейський космічний апарат BepiColombo в суботу при зближенні з планетою Меркурій передав на Землю перші знімки її поверхні.
Про це у своєму Твіттер повідомило Європейське космічне агентство (ESA).
“Перші кадри Меркурія цього ранку”, – підписали фото.
Близько 23:34 за Гринвічем в п’ятницю апарат здійснив перший з шести запланованих прольотів над планетою на висоті 200 км, збираючи зображення і наукові дані. Потім були також зроблені знімки північної півкулі Меркурія з відстані 2 420 км.
Залучені камери апарату забезпечували чорно-білі знімки з роздільною здатністю 1024 x 1024 пікселів.
На знімках, зроблених з найближчої відстані, можна розгледіти великі кратери на поверхні планети. Вона сильно порита кратерами, дуже схожими на місячні.
The first images from this morning’s #MercuryFlyby are out
— ESA (@esa) October 2, 2021https://t.co/IBsyycZJ30
Взагалі запуск апарату було здійснено 20 жовтня 2018 року. Після серії гравітаційних маневрів для економії палива в польоті – одного біля Землі, двох біля Венери і шести біля Меркурія космічний апарат BepiColombo 5 грудня 2025 року вийде на орбіту найближчої до Сонця планети.
Метою проекту є вивчення складу поверхні Меркурія і навколишнього простору, оцінка геологічної історії розвитку планети, вивчення хімічного складу поверхні та її внутрішньої структури.
Крім того, буде проведено аналіз походження магнітного поля і дослідження його взаємодії з сонячним вітром, а також картування поширеності водневмісних сполук і водяного льоду в полярних ділянках.